Ogłoszenia parafialne 26.02.2017

„Starajcie się naprzód o królestwo Boże i o jego sprawiedliwość,
a wszystko będzie wam dodane.”
(Mt 6,33)

8. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

1. Dziś rozpoczynamy w Kościele Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. W ramach 40-godzinnego nabożeństwa przed Wielkim Postem dziś po Mszy św. o godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do 19.00. Możliwość adoracji również w poniedziałek i wtorek od godz. 15.00-18.00. Prosimy, żeby każdy znalazł na nią chwilę. Celem 40-godzinnego nabożeństwa, odprawianego w Kościele od przeszło 400. lat, jest przebłaganie Jezusa ukrytego pod postacią chleba, za zaniedbania i zniewagi, jakich w tej tajemnicy doznaje, za znieważanie Go ciężkimi grzechami.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– W środę rozpoczyna się Wielki Post. Msze św. połączone z obrzędem posypania głów popiołem sprawowane będą w naszym kościele o godz. 6.30, 7.15, 18.00 i 19.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Można spożyć tylko jeden posiłek do syta i należy powstrzymać się od pokarmów mięsnych. W środę popielcową rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, o dobre odprawienie rekolekcji, o pojednanie z Bogiem i bliźnimi.
– W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów oraz nowych powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00; możliwość spowiedzi rano – podczas Mszy św. i po południu od godz.16.30; w sobotę, w święto św. Kazimierza, królewicza, po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; odwiedziny chorych w piątek i sobotę od godz. 8.30.

3. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:
– w Drodze Krzyżowej, którą odprawimy w najbliższy piątek bezpośrednio po Mszy św. dla dzieci około godz. 17.30 i po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 (dla dorosłych i młodzieży), a ponadto w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.
– w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 18.15.

4. Dzieci klas III ze Szkoły Podst. nr 3 oraz Prywatnej Szkoły Inspiracja, przygotowujące się do I Komunii Św. w naszej parafii zapraszamy wraz z rodzicami na kolejne spotkanie we wtorek 28 lutego na godz. 18.00. Spotkanie rozpocznie się Mszą św.

5. Kandydatów do bierzmowania z klas I i II gimnazjum zapraszamy w najbliższy piątek 3 marca na Mszę św. o godz. 18.00 i na spotkanie o godz. 18.30.

6. Spotkanie zespołu charytatywnego odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 19.00 na plebanii.

7. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Krakowie przy ul. Topolowej 22 przyjmuje zapisy do kl. I i Oddziału Przedszkolnego.

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

9. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej. Jest także do zabrania biuletyn parafialny Nasza Przyjaźń na marzec.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:

+ Helena MICHAŁOWSKA

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia