Ogłoszenia parafialne 5.03.2017

„Nie samym chlebem żyje człowiek,
lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.”
(Mt 4,4 b)

1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Dzisiejsza składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się!

1. Rozpoczął się okres Wielkiego Postu. Jeszcze dziś po Mszach Świętych istnieje możliwość posypania głów popiołem dla osób, które z różnych powodów nie mogły uczestniczyć w liturgii Środy Popielcowej. Chętnych prosimy o podchodzenie do ołtarza po błogosławieństwie.

2. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:
– w Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 18.15;
– w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątki o godz. 17.00 (dla dzieci) i po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 (dla dorosłych i młodzieży), a ponadto w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.
Przypominamy, że za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej jak również za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
Dzieci zapraszamy do czynnego udziału w Drodze Krzyżowej, do przechodzenia od stacji do stacji z zapalonymi lampionami za prowadzącym lektorem.

3. Wspólnota Neokatechumenalna zaprasza do włączenia się w modlitwę brewiarzową. Przez cały okres Wielkiego Postu w dni powszednie o godz. 5.45 w sali w piwnicach plebanii będzie odmawiana jutrznia.

4. Przygotowujemy się do beatyfikacji Sł. B. Hanny Chrzanowskiej. W kościele została wystawiona księga modlitw za jej wstawiennictwem. Prosimy wpisywać do niej prośby i podziękowania.

5. Spotkanie Klubu Seniora odbędzie się w najbliższy czwartek 9 marca o godz. 16.00 w sali kolumnowej na wikarówce. Gościem spotkania będzie ks. dr Bolesław Karcz, który wygłosi referat zatytułowany: „Kultura na co dzień w Japonii i na jej tle życie seniorów”.

6. Serdecznie zapraszamy na wystawę fotografii z Toskanii autorstwa Marcina Barańskiego. Otwarcie wystawy dziś o godz. 16.00 w sali w piwnicach plebanii (wejście od ogrodu).

7. W przyszłą niedzielę przypada dzień poświęcony misjonarzom – tzw. Niedziela Ad Gentes. Kościół w Polsce będzie wspomagał swoich misjonarzy przez modlitwę, post i organizację zbiórki pieniężnej do puszek.

8. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Przez cały okres Wielkiego Postu można składać ofiary do puszki „Jałmużna postna”. Zachęcamy też do włączenia się w zbiórkę żywności dla potrzebujących z naszej parafii. Specjalny kosz jest już wystawiony w kościele. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:

+ Elżbieta LIPIŃSKA

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów
na każdy dzień Wielkiego Postu