Ogłoszenia parafialne 12.03.2017

Z obłoku świetlanego odezwał się głos Ojca:
„To jest mój Syn umiłowany, Tego słuchajcie”.
(Mt 17,7)

2. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś przypada Niedziela Ad Gentes. Kościół w Polsce pragnie wspomóc swoich misjonarzy przez modlitwę, post i organizację zbiórki pieniężnej do puszek.

2. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:
– w Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 18.15;
– w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątki o godz. 17.00 (dla dzieci) i po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 (dla dorosłych i młodzieży), a ponadto w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.
Przypominamy, że za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej jak również za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

3. Już dziś informujemy, że rekolekcje parafialne rozpoczniemy w 4. Niedzielę Wielkiego Postu na wszystkich Mszach św. Poprowadzi je dla nas ks. dr hab. Robert Woźniak. Szczegóły na plakatach.

4. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej wolontariuszy z Dzieła Pomocy Św. Ojca Pio wraz z duszpasterzem, który skieruje do nas Słowo. Będzie także możliwość wsparcia dzieła.

5. W przyszłym tygodniu przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, patrona miasta Krakowa i naszego Księdza Proboszcza. Solenizantowi życzymy potrzebnych łask i błogosławieństwa Bożego, zapewniając o modlitewnej pamięci. Msze św. w intencji Księdza Proboszcza zostaną odprawione w niedzielę 19 marca o godz. 8.00 (od Wspólnoty Żywego Różańca) a także w dzień uroczystości 20 marca o godz. 18.00.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Przez cały okres Wielkiego Postu można składać ofiary do puszki „Jałmużna postna”. Zachęcamy też do włączenia się w zbiórkę żywności dla potrzebujących z naszej parafii. Specjalny kosz jest wystawiony w kościele.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:

+ Maria CHOMA
+ Władysława JAROSIŃSKA
+ Bronisława KŁĘCZEK

Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów
na kolejny tydzień Wielkiego Postu