Ogłoszenia parafialne 19.03.2017

Pan mówi: „Nawracajcie się, bliskie jest Królestwo Niebieskie”.
(Mt 4,17)

3. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś w naszej parafii gościmy: o. Henryka Cisowskiego i o. Grzegorza Marszałkowskiego, którzy przybliżą działalność Dzieła Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie.

2. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:

– w Gorzkich Żalach – w niedzielę, o godz. 18.15
– w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątki o godz. 17.00 (dla dzieci) i po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 (dla dorosłych i młodzieży), a ponadto w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.

Przypominamy, że za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej, jak również za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

3. Z kalendarza liturgicznego:

  • W poniedziałek przypada Uroczystość, św. Józefa, Oblubieńca NMP, patrona naszego Księdza Proboszcza. Msza św. w intencji Solenizanta zostanie odprawiona jutro o godz. 18.00.
  • W sobotę będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to jednocześnie Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia dzieła duchowej adopcji. Ulotki z tekstem przyrzeczenia oraz z codzienną modlitwą są rozłożone w kościele. Wypełnione prosimy przynieść w sobotę na wieczorną Mszę świętą.

4. Od środy 22. marca rozpoczniemy rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Program jest podany w szkołach i w gablocie.
5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej wspólnocie parafialnej rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je dla nas ks. dr hab. Robert Woźniak, ceniony wykładowca dogmatyki w UPJPII. Szczegóły na plakatach i naszej stronie internetowej.

W tym dniu następuje zmiana czasu na letni.

6. Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej, jak również te złożone w ubiegłą niedzielę na misje. Na ten cel zebraliśmy 580 zł . Przez cały okres Wielkiego Postu można składać ofiary do puszki „Jałmużna postna”. Zachęcamy też do włączenia się w zbiórkę żywności dla potrzebujących z naszej parafii. Specjalny kosz jest wystawiony w kościele.

7.W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ DANIELA PATOCZKA

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów

na kolejny tydzień Wielkiego Postu

%d bloggers like this: