Ogłoszenia parafialne 26.03.2017

„Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.”
(J 8,12b)

4. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „Laetare”

1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne.
Wygłosi je dla nas ks. dr hab. Robert Woźniak, wykładowca dogmatyki w UPJP II, którego serdecznie witamy pośród nas. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Zapraszamy codziennie na Mszę św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8.00, 18.00 i 19.30. Możliwość spowiedzi rekolekcyjnej w środę od 6.30-8.00 i 17.00-19.30.

2. W najbliższy poniedziałek, 27 marca, nasz kościół stanie się kościołem stacyjnym. Liturgia pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Damiana Muskusa rozpocznie się o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy.

3. W najbliższą sobotę rozpocznie się w naszej wspólnocie parafialnej wizytacja kanoniczna, która potrwa do poniedziałku 3 kwietnia włącznie. Wizytował będzie J.E. Ks. Bp Grzegorz Ryś. Szczegółowy program znajduje się w gablocie przed kościołem. Został także zamieszczony w kwietniowym biuletynie „Nasza Przyjaźń”. W trakcie wizytacji zostanie udzielony Sakrament Bierzmowania. Młodzież klas III gimnazjum przyjmie go z rąk Księdza Biskupa w niedzielę 2 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 9.30.

4. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:
– w Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 18.15;
– w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątki o godz. 17.00 (dla dzieci) i po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 (dla dorosłych i młodzieży), a ponadto w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.

5. Z kalendarza liturgicznego:
– W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Z tej racji po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone.
– W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00; adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Pustynia w mieście po Mszy św. o godz. 19.00.

6. Spotkanie zespołu charytatywnego odbędzie się w najbliższy wtorek. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00.

7. Już dziś informujemy, że przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się w sobotę 8 kwietnia. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

8. Zbliża się Niedziela Palmowa. Zachęcamy do udziału w dorocznym konkursie na najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną palmę. Rozstrzygnięcie konkursu 9 kwietnia po Mszy św. z godz. 11.30.

9. Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej, jak również te złożone w ubiegłą niedzielę na Dzieło Pomocy św. Ojca Pio. Wolontariusze zebrali 1954,98 zł. Bóg zapłać! Przez cały okres Wielkiego Postu można składać ofiary do puszki „Jałmużna postna”. Zachęcamy też do włączenia się w zbiórkę żywności dla potrzebujących z naszej parafii. Specjalny kosz jest wystawiony w kościele.
W przyszłą niedzielę Zespół charytatywny będzie rozprowadzać tradycyjne baranki i paschaliki Caritas. Będzie można również nabyć palmy wielkanocne, z których dochód zostanie przeznaczony na zakup żywności dla potrzebujących.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:
+ Tadeusz STANEK
Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów
na kolejny tydzień Wielkiego Postu