Ogłoszenia parafialne 2.04.2017

„Ja jestem zmartwychwstanie i życie, kto we Mnie wierzy, nie umrze na wieki.”
(J 11,25a.26)

5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Od wczoraj nasza wspólnota parafialna przeżywa wizytację parafialną. Wizytuje J.E. Ks. Bp Grzegorz Ryś. Z jego rąk młodzież klas III gimnazjum przyjmie dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 9.30 Sakrament Bierzmowania.

2. Zakończyliśmy rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy za liczny udział i zaangażowanie.

3. Z kalendarza liturgicznego:
W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów oraz nowych powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00; możliwość spowiedzi rano – podczas Mszy św. i po południu od godz.16.30. Młodzież klas I i II gimnazjum, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie w najbliższy piątek. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00, po niej nabożeństwo drogi krzyżowej.

4. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:
– w Drodze Krzyżowej, którą odprawimy w najbliższy piątek bezpośrednio po Mszy św. dla dzieci około godz. 17.30 i po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 (dla dorosłych i młodzieży), a ponadto w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.
– w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 18.15.

5. Przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się w sobotę 8 kwietnia. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

6. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Święcenie palm podczas każdej Mszy świętej. Uroczysta procesja z palmami wokół kościoła o godz. 11.00. Zachęcamy dzieci do udziału w konkursie na własnoręcznie wykonaną palmę. Konkurs rozstrzygniemy po Mszy św. o godz. 11.30.

7. Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest niedzielą inwestycyjną. Przez cały okres Wielkiego Postu można składać ofiary do puszki „Jałmużna postna” jak również ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Zachęcamy też do włączenia się w zbiórkę żywności dla potrzebujących z naszej parafii. Specjalny kosz jest wystawiony w kościele.

Zespół charytatywny rozprowadza dziś przed kościołem tradycyjne baranki i paschaliki Caritas. Można również nabyć palmy wielkanocne, z których dochód przeznaczymy na zakup żywności dla potrzebujących.
Prosimy, aby każdy podszedł do tego stoiska i zaopatrzył się w broszurę o Sł. Bożej Hannie Chrzanowskiej, której beatyfikacja odbędzie się w ciągu najbliższego roku.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:
+ Irena DUDZIAK
+ Alicja KOSSOWICZ
Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów
na kolejny tydzień Wielkiego Postu