Ogłoszenia parafialne 16.04.2017

„Chrystus został ofiarowany jako nasza Pascha.
Odprawiajmy nasze święto w Panu.”
(1Kor 5,7b-8a)

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
i
PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKIEJ NOCY

1. Dziś Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 6.00 procesja rezurekcyjna. Jest ona uroczystym ogłoszeniem Zmartwychwstania Chrystusa i wezwaniem całego stworzenia do udziału w Jego triumfie.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przygotowywali się w naszej wspólnocie do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych: uczestnikom nabożeństw pasyjnych i Triduum Paschalnego. Dziękuję kapłanom – współpracownikom za ich wzmożony trud, służbie kościelnej za przygotowanie kościoła i piękną oprawę; wspólnotom prowadzącym w tym roku adorację, osobom, które uświetniły procesję rezurekcyjną: panom niosącym baldachim, paniom niosącym feretrony, dzieciom sypiącym kwiaty. Dziękujemy paniom z Zespołu Charytatywnego za ogromne zaangażowanie; osobom, które podzieliły się żywnością z potrzebującymi; naszym dobrodziejom i ofiarodawcom. Niech Bóg Wam wszystkim wynagrodzi.

2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Zebrana składka zostanie przeznaczona na potrzeby UP JPII w Krakowie.

3. W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. Tego dnia rozpoczniemy z Kościele 73. Tydzień Miłosierdzia. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski przeprowadzona zostanie także ogólnopolska zbiórka do puszek na pomoc dla Syrii.

5. Działająca przy naszej parafii wspólnota Sant’Egidio, z którą mieliśmy okazję adorować Jezusa w Wielki Czwartek, zaprasza do udziału w akcji Podzielmy się! Wspólnota działa w bezinteresowny sposób na rzecz ubogich. Pragnie przekazać bezdomnym żywność, która zostanie nam po świętach. Można ją będzie przynieść do sali w piwnicach budynku plebanii we wtorek w godzinach od 15-19 oraz w środę od 15-18.30.

6. Katolickie Stowarzyszenie Pielęgniarek i Położnych Polskich serdecznie zaprasza na wykład otwarty pana dra n. med. Grzegorza Dyducha na temat: „Promienie słoneczne – błogosławieństwo czy przekleństwo dla skóry”. Wykład odbędzie się w najbliższą środę 19 kwietnia w sali w piwnicach plebani tuż po Mszy św. wieczornej.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:
+ Bogusława SMEREK

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Wszystkim Parafianom, Gościom i modlącym się w naszym kościele składamy najserdeczniejsze życzenia.

Niech Chrystus Zmartwychwstały wkroczy w nasze życie mimo drzwi zamkniętych.
Niech przyniesie zrozumienie Ewangelii,
potwierdzi ją słowami i czynami,
rozpali nas Swoją Miłością,
rozraduje obecnością,
pociągnie przykładem,
byśmy jak On pełnili wolę Ojca i razem z Nim przywracali Raj utracony.

Radosnego Alleluja!