Ogłoszenia parafialne 30.04.2017

” Panie Jezu, daj nam zrozumieć Pisma, niech pała nasze serce, gdy do nas mówisz.”
(por. Łk 24,32)

3. NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś przypada I Narodowy Dzień Czytania Pisma Św., który rozpoczyna 9. Tydzień Biblijny. Podopieczni Dzieła Pomocy św. Ojca Pio przygotowali fragmenty Pisma Świętego, które są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy, aby każdy wylosował sobie jeden fragment, przeczytał go i przemyślał. Dziś również zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo majowe ku czci NMP z procesją. Rozpocznie się ono o godz. 18.30. Prosimy o asystę dzieci do sypania kwiatów.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– we wtorek przypada wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
– w środę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – Msze św. tego dnia będą sprawowane według porządku niedzielnego; uświetni je swoim śpiewem duet „Sanctus” z Moskiewskiej Akademii Czajkowskiego; odnowienie Ślubów Jasnogórskich podczas Mszy św. o godz. 13.00;
1 i 3 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna;
– w czwartek będziemy obchodzić święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa; z racji I czwartku m-ca po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych;
– w piątek przypada wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera; z racji I piątku m-ca dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00, a po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa; możliwość spowiedzi rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 16.30;
– w sobotę przypada święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba; z racji I soboty m-ca po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.30.
– w przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.

3. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy również za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na pomoc dla Syrii. Zebraliśmy 1288 zł 50 gr. Zgodnie z zapowiedzią Stowarzyszenie Przyjaciół im. Św. Brata Alberta przeprowadza dziś przed kościołem kwestę na prowadzoną przez siebie kuchnię dla bezdomnych, która mieści się przy ul. Reformackiej 3 w Krakowie.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii w a tygodniu w kancelarii parafialnej. W kościele został wyłożony biuletyn Nasza Przyjaźń na maj z komunikatem o rozpoczynających się pracach remontowych w naszym kościele. Prosimy również zapoznać się z dodatkiem specjalnym, w którym został zamieszczony artykuł dr hab. Dariusza Adamka, prof. UJ, na temat przeciwdziałania chorobie Alzheimera.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Helena STACHNIK
+Leopolda NAWARA
+Leszek NAWARA
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia