Ogłoszenia parafialne 7.05.2017

„Ja jestem dobrym Pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają.”
(J 10,14)

4. NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś przypada Światowy dzień Modlitw o Powołania. Dziś również z racji I niedzieli miesiąca po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. wieczornej poprowadzi ją wspólnota Pustynia w mieście.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada uroczystość św. Stanisława BM, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej
– w sobotę przypada wspomnienie NMP z Fatimy – zapraszamy na nabożeństwo fatimskie w 100. rocznicę objawień. Rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 18.00.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odbywają się w tygodniu po Mszy św. wieczornej około godziny 18.30 a w niedziele o godzinie 18.30.

4. Spotkanie zespołu charytatywnego odbędzie się w najbliższy wtorek. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00.

5. Spotkanie Klubu Seniora zatytułowane: „Orędzie fatimskie przesłaniem dla każdego z nas…” odbędzie się w czwartek 11 maja o godz. 16.00 w sali kolumnowej na wikarówce. Zaprasza opiekun ks. Prałat Antoni Sołtysik.

6. Młodzież klas I i II gimnazjum zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w piątek 12 maja o godz. 18.00.

7. Stowarzyszenie Przyjaciół im. Św. Brata Alberta pragnie podziękować za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na prowadzenie kuchni dla bezdomnych. Wolontariusze zebrali 1748 zł. Dziękujemy również za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną. Zebrana taca zostanie w całości przeznaczona na rozpoczynający się remont naszego kościoła.

8. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej. Zachęcamy również do losowania fragmentów Pisma Świętego, przygotowanych przez podopiecznych Dzieła Pomocy Św. Ojca Pio. Fragmenty są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Maria ASBOTH
+ Piotr MAŚNICA

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia