Ogłoszenia parafialne 14.05.2017

„Ja jestem drogą i prawdą, i życiem, nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie.”
(J 14,6)

5. NIEDZIELA WIELKANOCNA

– we wtorek będziemy obchodzić święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski;
– w środę podczas Mszy św. wieczornej będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sł. B. Hanny Chrzanowskiej.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odbywają się w tygodniu po Mszy św. wieczornej około godziny 18.30 a w niedziele o godzinie 18.30.

3. W przyszłą sobotę i niedzielę dzieci klas III będą przeżywały w naszym kościele parafialnym I Komunię Św.: w sobotę podczas dodatkowej Mszy św. o godz. 12.00 i w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30 i 13.00. Prosimy parafian niezwiązanych bezpośrednio z dziećmi i ich rodzinami, aby zechcieli w miarę możliwości uczestniczyć w pozostałych Mszach Św.

4. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się V Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie. Początek o godz. 10.00 na Placu Matejki. Szczegóły na plakacie w gablocie.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Naszych dobrodziejów polecamy Bogu w modlitwach.

6. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej. Zachęcamy także do losowania fragmentów Pisma Świętego, przygotowanych przez podopiecznych Dzieła Pomocy Świętego Ojca Pio. Fragmenty są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Władysława KAMIEŃSKA
+ Zofia PIĘTNIEWICZ