Ogłoszenia parafialne 21.05.2017

„Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go,
i do niego przyjdziemy.”
(J 14,23)

6. NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiejsza niedziela ma w naszej wspólnocie parafialnej charakter szczególnie uroczysty. Podczas Mszy św. o godz. 11.30 i 13.00 dziewczęta i chłopcy z klas III przystąpią do I Komunii Św. Polecamy ich modlitwie wszystkich Parafian. Wyrażamy wdzięczność za trud włożony w przygotowanie dzieci: w pierwszej kolejności ks. Robertowi Majce, a także katechetkom – Pani Magdalenie Gołdyń i Pani Janinie Kulhanek – Motyce, rodzicom i opiekunom. Dziękujemy również za złożony dar ołtarza. Zachęcamy do towarzyszenia dzieciom podczas nabożeństw w Białym Tygodniu.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące;
– w poniedziałek przypada ponadto wspomnienie dowolne św. Rity z Cascii, zakonnicy;
– w środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych;
– w piątek wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera, a także Dzień Matki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji matek: o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla żyjących i życie wieczne dla tych, które od nas odeszły.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odbywają się w tygodniu po Mszy św. wieczornej około godziny 18.30 a w niedziele o godzinie 18.30.

4. Ostatnie spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, z klas I i II gimnazjum, odbędzie się w piątek 26 maja o godz. 18.00. Rozpocznie się ono Mszą św.

5. W sobotę 17 czerwca organizowana jest pielgrzymka parafialna do Sanktuarium Bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie oraz do Sanktuarium MB w Tuchowie. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji u ks. Mateusza.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne. Przypominamy, że od jutra rozpoczną się w naszym kościele prace remontowe. W tym roku obejmą one sklepienie w prezbiterium. Równolegle rozpocznie się dalszy remont elewacji kościoła. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy, prosząc o wyrozumiałość.

7. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej. Zachęcamy także do losowania fragmentów Pisma Świętego, przygotowanych przez podopiecznych Dzieła Pomocy Świętego Ojca Pio. Fragmenty są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:

+ Lucyna WĄSIK
+ Jadwiga HYRKIEL
+ Czesława MĄCZYŃSKA

Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

%d bloggers like this: