Ogłoszenia parafialne 28.05.2017

„Idźcie i nauczajcie wszystkie narody, Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.”
(Mt 28,19.20)

7. NIEDZIELA WIELKANOCNA
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;
– w środę święto Nawiedzenia NMP;
– w czwartek wspomnienie św. Justyna, męczennika;
– w sobotę wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I czwartek, piątek i I sobota miesiąca.
W czwartek po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych W piątek, możliwość spowiedzi rano podczas Mszy świętych i po południu od godz. 16.30. Dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00.
W sobotę po Mszy świętej o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone. Comiesięczne odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.30.

2. Od jutra rozpoczynamy modlitwy przed uroczystością Zesłania Ducha Św., która przypada w przyszłą niedzielę. SS. Karmelitanki Bose z klasztoru przy ul. Kopernika 44 zapraszają na czuwanie modlitewne w sobotę 3 czerwca, które poprowadzi o. Henryk Cisowski OFM Cap. Początek o godz. 18.30. Szczegóły na plakacie.

3. Zachęcamy wszystkich, zwłaszcza dzieci, do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy w tygodniu po wieczornej Mszy św. około godz. 18.30. Zakończenie nabożeństw majowych z procesją w środę podczas wieczornej Mszy św. Prosimy o asystę dzieci do sypania kwiatów.

4. Spotkanie zespołu charytatywnego odbędzie się w najbliższy wtorek 30 maja. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00.

5. Wznawiamy nasze parafialne pielgrzymowanie. W sobotę 17 czerwca organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie oraz do Sanktuarium MB w Tuchowie. Pielgrzymka adresowana jest do wszystkich, zarówno starszych jak i młodszych parafian! Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii a tygodniu w kancelarii parafialnej. Szczegóły na plakatach. Więcej informacji u ks. Mateusza. Ze względów organizacyjnych prosimy nie zwlekać z zapisami.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Za naszych ofiarodawców modlimy się podczas nowenny w każdy poniedziałek i w każdą środę. W przyszłą niedzielę będziemy gościć misjonarza z Egiptu, który pracuje w parafii w Kairze razem z księdzem z Polski. Przeprowadzimy też zbiórkę do puszek na pomoc tamtejszym chrześcijanom.

7. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej. W kościele został wyłożony czerwcowy biuletyn Nasza Przyjaźń. Zachęcamy także do losowania fragmentów Pisma Świętego, przygotowanych przez podopiecznych Dzieła Pomocy Świętego Ojca Pio. Fragmenty są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Zofia GODLEWSKA
+ Władysław GŁOWA
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia