Ogłoszenia parafialne 4.06.2017

„Przyjdź, Duchu Święty, napełnij serca swoich wiernych i zapal w nich ogień swojej miłości.”

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dziś z racji uroczystości można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”. Z racji I niedzieli m-ca po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. wieczornej poprowadzi ją wspólnota Pustynia w mieście, a w oprawę Mszy św. włączą się wspólnoty Sant’Egidio i Przymierze Wojowników.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 18.30.

3. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła – Msze św. tego dnia zostaną odprawione o godz. 6.30, 7.15, 18.00 i 19.00;
– w czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
– w sobotę wspomnienie św. Bogumiła, biskupa;
– w przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia w Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

4. Spotkanie Klubu Seniora zatytułowane: „Wartościowe przeżywanie wieku sędziwego” odbędzie się 8 czerwca o godz. 16.00 w sali kolumnowej na wikarówce. Poprowadzi je opiekun ks. Prałat Antoni Sołtysik.

5. Wznawiamy nasze parafialne pielgrzymowanie. W sobotę 17 czerwca organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie oraz do Sanktuarium MB w Tuchowie. Pielgrzymka adresowana jest do wszystkich, zarówno starszych jak i młodszych parafian! Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii a tygodniu w kancelarii parafialnej. Szczegóły na plakatach. Więcej informacji u ks. Mateusza. Ze względów organizacyjnych prosimy nie zwlekać z zapisami.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Roman RACHWAŁ
+ Mirosław SZMYT
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu