Ogłoszenia parafialne 11.06.2017

„Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu,
Bogu, który jest i który był, i który przychodzi.”

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. W Archidiecezji Krakowskiej kończy się dzisiaj okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– We wtorek przypada wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła, patrona ks. Prałata Antoniego Sołtysika, któremu składamy najlepsze życzenia, polecając go pamięci modlitewnej wszystkich Parafian. Msza św. o godz. 18.00, zamówiona przez Wspólnotę Żywego Różańca, zostanie odprawiona w intencji Solenizanta. Rozpocznie ona kolejne nabożeństwo fatimskie, na które serdecznie zapraszamy.
– W środę przypada wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
– W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
Serdecznie zapraszamy na tradycyjną procesję Bożego Ciała, którą rozpoczniemy Mszą św. o godz. 15.00, sprawowaną w kościele parafialnym św. Mikołaja. Bezpośrednio po niej wyruszymy do kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP XX. Misjonarzy, następnie do kościoła SS. Karmelitanek Bosych i do Bazyliki NSPJ, by powrócić do kościoła parafialnego. Prosimy o asystę: panów do baldachimu, pań do feretronów, dzieci do sypania kwiatów, a także dzieci pierwszokomunijnych. Pelerynki i poduszki procesyjne będzie można odebrać dwadzieścia minut przed Mszą św. w bocznej kaplicy.
Przypominamy, że za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. Składka tego dnia zostanie przeznaczona na budownictwo sakralne.
– W sobotę przypada wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

3. Trwają nabożeństwa czerwcowe. Odprawiamy je w tygodniu po wieczornej Mszy św., a w niedziele o godz. 18.30. W oktawie Bożego Ciała będą one miały szczególnie uroczysty charakter, gdyż będą połączone z procesją eucharystyczną. Prosimy o asystę dzieci. Dla najwytrwalszych na zakończenie oktawy słodkie upominki.

4. W sobotę 17 czerwca organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie oraz do Sanktuarium MB w Tuchowie. Zbiórka pod kościołem św. Mikołaja o godz. 8.45. Pielgrzymka adresowana jest do wszystkich, zarówno starszych jak i młodszych parafian! Koszt 40 zł. Wciąż jeszcze można się zapisać w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

5. Dziękujemy za ofiary na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te składane z myślą o renowacji naszego kościoła. Dziękujemy również osobom, które w ubiegłą niedzielę wsparły chrześcijan w Egipcie. Zebraliśmy 6282 zł 30 gr , 20 dolarów amerykańskich i 2 dolary australijskie. Bóg zapłać!

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:
+ Piotr KUCHTA
Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu