Ogłoszenia parafialne 18.06.2017

„Bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię.”
(Mk 1,15)

11. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uświetnili uroczystość i zapraszamy do udziału w nabożeństwach eucharystycznych połączonych z procesją: dziś o godzinie 18.30, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej. Prosimy o asystę dzieci do sypania kwiatów. Dla najwytrwalszych na zakończenie oktawy słodkie upominki.

2. W nadchodzącym tygodniu:
– w czwartek przypada rocznica święceń kapłańskich ks. Prałata Antoniego Sołtysika – z tej okazji Ks. Prałat serdecznie zaprasza do udziału w Mszy św. o godz. 11. Przewodniczyć jej będzie Arcybiskup Senior Archidiecezji Częstochowskiej, Stanisław Nowak.
– W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
– W sobotę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

3. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami i wychowawcami na Msze święte na zakończenie roku szkolnego:
– dla Szkoły Podstawowej nr 10 w czwartek 22 czerwca o godz. 8.30;
– dla Szkoły Podst. nr 3 również w czwartek o godz. 9.30;
– dla Liceum Ogólnokształcącego nr VIII w piątek 23 czerwca o godz. 11.00.

4. Ostatnie przedwakacyjne spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się 4 lipca po Mszy św. wieczornej na plebanii.

5. Ks. Mateusz Szymczyk zaprasza do wspólnego pielgrzymowania w ramach XXXVII Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej. Zapisy do grupy 17. w kancelarii parafialnej. Zachęcamy wszystkich Parafian, w każdym wieku.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię, szczególnie te złożone w ubiegłą niedzielę na pokrycie kosztów prowadzonych prac konserwatorskich.

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu