Ogłoszenia parafialne 2.07.2017

„Kto przyjmuje apostoła, przyjmuje Chrystusa,
a kto przyjmuje Chrystusa, przyjmuje Ojca, który Go posłał..”
(Mt 10,40)

13. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś z racji I niedzieli miesiąca po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada święto św. Tomasza, Apostoła;
– we wtorek Rocznica Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie (święto):
– w czwartek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; z racji I czwartku miesiąca po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych;
– w piątek z racji I piątku miesiąca możliwość spowiedzi rano przed Mszą św. i po południu od godz.17.30; w wakacje nie ma dodatkowej Mszy św. dla dzieci; po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa;
– w sobotę przypada wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

3. Ostatnie przedwakacyjne spotkanie Zespołu charytatywnego odbędzie się w najbliższy wtorek 4 lipca. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00.

4. Comiesięczne spotkanie Wspólnoty Różańcowej połączone ze zmianką tajemnic różańcowych odbędzie się wyjątkowo w przyszłą niedzielę o godz. 8.00.

5. Już dziś serdecznie zapraszamy na tegoroczny festyn parafialny ku czci św. Anny, drugorzędnej patronki naszej parafii. Odbędzie się on w niedzielę 23 lipca w godzinach popołudniowych w ogrodzie parafialnym.

6. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania w ramach XXXVII Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę. Zapisy do grupy 17. w kancelarii parafialnej.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.
Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszym kościele niedzielą inwestycyjną. Ofiary złożone tego dnia na tacę zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów prac konserwatorskich i restauratorskich. Za wszelkie wsparcie tej inicjatywy składamy serdeczne Bóg zapłać!

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. W kościele został także wyłożony wakacyjny numer biuletynu Nasza Przyjaźń.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:
+ Andrzej WNUK

Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia
a dzieciom i młodzieży dobrego, wakacyjnego odpoczynku…