Ogłoszenia parafialne 9.07.2017

” Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.”
(por. Mt 11,25)

14. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Pragniemy podzielić się radosną nowiną. W ubiegły piątek papież Franciszek podpisał dekret zatwierdzający cud za wstawiennictwem Sł. B. Hanny Chrzanowskiej. Oznacza to, że w nieodległej przyszłości odbędzie się jej beatyfikacja. To wielkie święto dla naszej wspólnoty parafialnej, do którego pragniemy się dobrze przygotować.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– we wtorek przypada święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;
– w środę wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
– w czwartek wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie;
– w sobotę przypada wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;
– w przyszłą niedzielę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (NMP Szkaplerznej); uroczystości odpustowe w kościele OO. Karmelitów Bosych przy ul. Rakowickiej 18 i w kościele SS. Karmelitanek Bosych przy ul. Kopernika 44. Szczegóły na plakacie.

3. Wzorem ubiegłych lat organizujemy festyn parafialny ku czci św. Anny. Odbędzie się on w niedzielę 23 lipca w godzinach popołudniowych w ogrodzie parafialnym. Przygotowujemy liczne atrakcje. Jedną z nich ma być loteria fantowa. Prosimy o pomoc w jej zorganizowaniu. Fanty można przynosić do kancelarii parafialnej. Zapraszamy również do udziału w konkursie ciast.

4. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania w ramach XXXVII Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę. Zapisy do grupy 17. w kancelarii parafialnej.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

6. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszły:
+Halina KSIENIEWICZ
+Ewa MANACZYŃSKA-WYROBISZ
Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku…