Ogłoszenia parafialne 16.07.2017

„Ziarnem jest słowo Boże, a siewcą jest Chrystus, każdy, kto Go znajdzie, będzie żył na wieki.”

15. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Z kalendarza liturgicznego:

– w czwartek przypada wspomnienie bł. Czesława, prezbitera;
– w sobotę święto św. Marii Magdaleny
– w przyszłą niedzielę święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

2. W rocznicę ŚDM serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości na festyn parafialny ku czci św. Anny, który rozpocznie się w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w ogrodzie za plebanią. Przewidujemy liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych: m.in. grę z nagrodami, przejażdżkę kucykiem, malowanie twarzy, pokaz straży pożarnej, wspólne grillowanie. Festyn uświetni swoją grą zespół rodzinny Jesteśmy. Prosimy, wybierzcie się całymi rodzinami. Zabierzcie dzieci, osoby starsze, przyjaciół, znajomych. Świętujmy razem!
Zachęcamy do współtworzenia naszego festynu. Panie, którym patronuje św. Anna – wzorowa gospodyni – prosimy o wypiek ciast. Wciąż jeszcze można składać fanty na loterię w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
Tegoroczny festyn w dużej części poświęcony zostanie Sł. B. Hannie Chrzanowskiej. Przygotowując się do jej beatyfikacji, chcemy jeszcze lepiej poznać przyszłą błogosławioną. Zapraszamy do udziału w quizie jej poświęconym, do wysłuchania na żywo świadectwa osoby, która z nią pracowała, do nauki i śpiewu pieśni o Hannie Chrzanowskiej, a także do spotkania z twórcą utworu, o. Stanisławem Ziemiańskim SJ.

3. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania w ramach XXXVII Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę. Zapisy do grupy 17. w kancelarii parafialnej.

4. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Szczególne podziękowanie kierujemy do osób, które swoimi ofiarami w ubiegłą niedzielę wsparły renowację naszego zabytkowego kościoła. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na leczenie i rehabilitację Gabrysi Kowalskiej

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku…