Ogłoszenia parafialne 23.07.2017

„Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi,
że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom”.

16. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

1. Zapraszamy wszystkich parafian i gości na festyn parafialny, który rozpocznie się o godz. 16.00 w ogrodzie za plebanią. Przewidujemy liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych: m.in. szczęśliwy los przejażdżkę kucykiem, malowanie twarzy, pokaz straży pożarnej, wspólne grillowanie. Festyn uświetni swoją grą zespół rodzinny Jesteśmy. Prosimy, wybierzcie się całymi rodzinami. Zabierzcie dzieci, osoby starsze, przyjaciół, znajomych. Świętujmy razem!

2. Z kalendarza liturgicznego:
– W poniedziałek przypada wspomnienie św. Kingi, dziewicy.
– We wtorek święto św. Jakuba, apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców; tradycyjne błogosławieństwo pojazdów po wszystkich Mszach św. we wtorek oraz dodatkowo w przyszłą niedzielę; zachęcamy do wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże i udziału w Akcji św. Krzysztof, pomocy w zakupie misyjnych środków transportu (specjalna puszka jest już wystawiona w kościele).
– W środę przypada wspomnienie Rodziców NMP. W naszym kościele wiąże się ono z odpustem ku czci św. Anny. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18.00 w intencji dziękczynnej za pielgrzymkę do Zabawy i Tuchowa oraz w intencji pielgrzymów. Sumie odpustowej przewodniczył będzie Ks. Prałat Piotr Sieja. Możliwość spowiedzi w tygodniu przed każdą Mszą św., a w niedzielę podczas Mszy świętych.
– W sobotę przypada wspomnienie św. Marty.

3. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

4. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania w ramach XXXVII Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę. Zapisy do grupy 17. w kancelarii parafialnej.

5. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej. W najnowszej Niedzieli zamieszczony został artykuł o Sł. B. Hannie Chrzanowskiej.

6. Dziś zbiórka do puszek na leczenie i rehabilitację Gabrysi Kowalskiej.Bóg zapłacić za hojne serca.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia
awszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku