Festyn Parafialny 23.07.2017 relacja

Drodzy Parafianie, Goście i Przyjaciele! Trzeci Parafialny Festyn ku czci św. Anny już za nami. W niedzielne popołudnie, 23 lipca, mimo groźnie zapowiadającej się pogody deszczowej, rozpoczęliśmy naszą zabawę. Po lekkim, letnim deszczu przyszedł czas na piękną, słoneczną aurę, która towarzyszyła nam do wieczora. Główną bohaterką festynu, poza św. Anną oczywiście, była sł. Boża Hanna Chrzanowska, której poświęciliśmy wspólne spotkanie, połączone z quizem na temat naszej przyszłej błogosławionej. Po raz pierwszy usłyszeliśmy i wykonaliśmy pieśń ku jej czci, któej autor – o. Stanisław Ziemiański był naszym specjalnym gościem. Postać Hanny Chrzanowskiej przybliżyło nam osobiste świadectwo o niej złożone przez Panie pielęgniarki, które z nią współpracowały. Przez cały czas można było skorzystać z tradycyjnych dobrodziejstw festynu: posilić się wyjątkowym bigosem przygotowanym przez Restaurację Avangarda, zjeść wspaniałe dania z grila serwowane przez niezwyciężone Przymierze Wojownikówa, na deser poczęstować się lodami lub skosztować wyśmienietych konkursowych ciast naszych parafianek oraz wypieków cukierni z cechu Rzemiosł Spożywczych. Dla miłośników przekąsek był swojski chleb ze smalcem i ogóreczkami…a dla zwolenników potraw zdrowych i ekologicznych „Jedno ciastko” oraz szaszłyki wegetariańskie przygotowane przez wspólnotę Sant’Egidio, która czuwała również nad tym, aby nie zabrakło kawy i herbaty. W zdrowym ciele zdrowy duch, więc najmłodsi mogli wziąć udział w grach i zabawach na świeżym powietrzu a także warsztatach artystycznych, przygotowanych przez Pracownię Artystyczną Mali Twórcy i warsztatach origami. Starsi mogli skorzystać z bezpłatnych badań poziomu cukru, cholesterolu i ciśnienia krwi, przeprowadzanych przez Panie pielęgniarki z Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych. Sensacją dnia dla dzieci był oczywiście kucyk Państwa Agnieszki i Józefa Nowaków, kóry bez wytchnienia maszerował z amatorami jeździectwa na grzbiecie! Najbardziej wyczekiwanym punktem programu było losowanie nagród głównych w naszej grze Szczęśliwy Los, a zwłaszcza vouchera na pielgrzymkę ufundowanego przez Biuro Pielgrzymkowe Apolonia Tour! Powodzeniem, jak zwykle cieszyły się pokazy Straży Pożarnej, Muzeum Ratownictwa oraz Policji. Dziękujemy serdecznie tak bardzo licznie przybyłym Parafianom i Gościom, Wspólnocie Sant’Egidio, Zespołowi Charytatywnemu i wspólnocie neokatechumenalnej, pracownikom i przyjaciołom! W sposób szczególny dziękujemy naszym partnerom i sponsorom nagród oraz produktów spożywczych serwowanych na naszej imprezie, których zaprezentowaliśmy w artykule powyżej. Dziękujemy za wspólną zabawę pod patronatem św. Anny i sł. Bożej Hanny Chrzanowskiej! Zapraszamy znów za rok!