Ogłoszenia parafialne 30.07.2017

„Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom”.
(Mt 11, 25)

17. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

1. Dziś po wszystkich Mszach św. tradycyjne błogosławieństwo pojazdów z racji obchodzonego przed kilkoma dniami wspomnienia św. Krzysztofa. Zachęcamy do wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże i udziału w Akcji św. Krzysztof, pomocy w zakupie misyjnych środków transportu (specjalna puszka jest wystawiona w kościele).

2. Za nami kolejny odpust i festyn parafialny, zorganizowany ku czci św. Anny. Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do jego kształtu: osobom, które przyniosły fanty, pomogły w przygotowaniach, paniom, które upiekły ciasta, wspólnotom parafialnym oraz licznym sponsorom. Dziękujemy Parafianom i Gościom za obecność, za miłą, rodzinną atmosferę i wspólne świętowanie. W najnowszej Niedzieli zamieszczony został artykuł o naszym festynie. Zachęcamy do zapoznania się a nim. Prasę można nabyć w zakrystii.

3. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;
– we wtorek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;
– w tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota m-ca:
– w czwartek po wieczornej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów oraz nowych powołań kapłańskich i zakonnych;
– w piątek przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera; możliwość spowiedzi rano przed Mszą św. i po południu od godz.17.30; w wakacje nie ma dodatkowej Mszy św. dla dzieci; po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa;
– w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 będziemy się modlić w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone.
– W niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Z racji I niedzieli m-ca zmianka tajemnic różańcowych bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8.00. Również w niedzielę z Katedry Wawelskiej wyruszy XXXVII Piesza Krakowska Pielgrzymka do Częstochowy. Wciąż jeszcze można się na nią zapisać w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Wszystkich, którzy nie mogą wybrać się na pielgrzymi szlak zachęcamy do duchowego pielgrzymowania.

4. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, również te złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na rehabilitację Gabrysi Kowalskiej. Zebraliśmy 1507 zł 84 gr. Bóg zapłać!

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku