Ogłoszenia parafialne 6.08.2017

„To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego sluchajcie!”
(Mt 17,5c)

18. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

1. Dziś rano z Katedry Wawelskiej wyrusza XXXVII Piesza Krakowska Pielgrzymka do Częstochowy. Wszystkich, którzy nie mogą wybrać się na pielgrzymi szlak zachęcamy do duchowego pielgrzymowania.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– dziś I niedziela miesiąca po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu;
– we wtorek przypada wspomnienie św. Dominika, prezbitera;
– w środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy;
– w czwartek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
– w piątek wspomnienie św. Klary, dziewicy;
– w przyszłą niedzielę 13 sierpnia, święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej; tego dnia zapraszamy na godz. 19.00 na kolejne Nabożeństwo Fatimskie.

3. Przypominamy, że w duszpasterskiej posłudze Kościoła katolickiego w Polsce sierpień poświęcony jest problematyce rozumnego korzystania z alkoholu.

4. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszym kościele niedzielą inwestycyjną. Ofiary złożone tego dnia na tacę zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów prowadzonych prac konserwatorskich. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać, zapewniając o naszej modlitewnej pamięci! Jednocześnie pragniemy poinformować, że dobiega końca IV etap prac przy elewacjach naszego kościoła. W tym roku objęły one elewację południową i wschodnią zakrystii, część ściany szczytowej korpusu nawowego oraz elewacji południowej prezbiterium. Całkowity koszt tegorocznych prac wyniósł przeszło 150 tys. zł. W większości został on pokryty ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:

+ Ryszard PIELKA

Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku…