Ogłoszenia parafialne 13.08.2017

„Pokładam nadzieję w Panu, ufam jego słowu.”
(Ps 130,5)

19. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

Dzisiejsza składka z racji II niedzieli miesiąca tzw. inwestycyjnej, jest przeznaczona na pokrycie kosztów prowadzonych prac konserwatorskich.

1. Serdecznie zapraszamy dziś wieczorem na kolejne Nabożeństwo Fatimskie w roku 100. rocznicy objawień. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 19.00.

2. Z kalendarza liturgicznego…
– W poniedziałek przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.
– We wtorek będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwaną w tradycji polskiej świętem Matki Boskiej Zielnej. Msze święte w naszym kościele zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. błogosławienie ziół i kwiatów. Bukiety będzie można nabyć przed każdą Mszą św. przed kościołem. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na remont naszej świątyni.
– W czwartek przypada święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej.

3. Spotkanie zespołu charytatywnego przed świętem Matki Boskiej Zielnej odbędzie się jutro w sali w piwnicach plebanii. Początek o godz. 15.00.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te składane z myślą o pokryciu kosztów prowadzonych prac konserwatorskich.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Lidia GULCZYŃSKA
+Adam KOMARZEWSKI

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku…