Ogłoszenia parafialne 20.08.2017

„Jezus głosił Ewangelię o królestwie i leczył wszelkie choroby wśród ludu.”
(Mt 4,23)

20. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

Mija trzeci rok odkąd Ks. Kard. Stanisław Dziwisz mianował Proboszczem naszej parafii Księdza Kanonika Józefa Gubałę. Dziękując dziś Bogu za dar powołania Księdza Proboszcza, prosimy o wszelkie potrzebne łaski dla niego na dalsze lata pracy duszpasterskiej pośród nas.

1. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Piusa X, papieża;
– we wtorek wspomnienie NMP Królowej;
– w czwartek święto św. Bartłomieja, apostoła;
– w sobotę Uroczystość NMP Częstochowskiej; podczas Mszy świętych sprawowanych o godzinie 6.30, 7.15 i 18.00 odnowimy Akt zawierzenia narodu polskiego Matce Bożej.

2. Zostaliśmy jako parafia zaproszeni do udziału w archidiecezjalnym nabożeństwie ku czci św. Jana Pawła II. Odbędzie się ono w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach w najbliższy wtorek 22 sierpnia. W programie o godz. 17 Msza św. i bezpośrednio po niej Procesja Światła z relikwiami św. Jana Pawła II połączona z modlitwą różańcową. Na zakończenie nabożeństwa wszyscy pielgrzymi będą mieli możliwość uczczenia relikwii świętego papieża. Jest to piękne nabożeństwo. Warto, żeby każdy choć raz w nim uczestniczył. Nosimy w sercu wiele intencji, trudnych spraw, z którymi sobie nie radzimy. Zanieśmy je Bogu przez ręce św. Jana Pawła II.
Wiedząc, że dojazd do sanktuarium nie należy do najdogodniejszych, organizujemy wspólny wyjazd busem lub autobusem w zależności od liczby chętnych. Koszt przejazdu w obie strony 5 zł. Zapisy dziś po wszystkich Mszach św. w zakrystii.

3. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

4. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, zwłaszcza te złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne. Szczególne podziękowanie kierujemy do pań z zespołu charytatywnego za przygotowanie i rozprowadzenie bukietów na święto MB Zielnej. Całkowity dochód z ich sprzedaży został przeznaczony na remont naszego kościoła. Bóg zapłać!

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Maria KALISZ
+Władysław STAŚKO

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia