Ogłoszenia parafialne 3.09.2017

„Niech Ojciec naszego Pana Jezusa Chrystusa przeniknie nasze serca swoim światłem, abyśmy wiedzieli, czym jest nadzieja naszego powołania.”
(Ef 1,17-18)

22. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś z racji I niedzieli miesiąca po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 19.00 poprowadzi ją wspólnota Pustynia w mieście.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w czwartek z racji I czwartku m-ca po wieczornej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów oraz nowych powołań kapłańskich i zakonnych;
– w piątek przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny;
– w sobotę wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy.

3. Msze św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego zostaną odprawione:

– w poniedziałek 4 września:

godz. 8.30 dla SP. nr 3 z ul. Topolowej
godz.11.30 dla VIII Liceum Ogólnokształcącego
godz. 16.00 dla Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Gimnazjum „Inspiracja”

– we wtorek 5 września:

godz. 8.30 dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 z ul. Blachnickiego
Możliwość spowiedzi dla dzieci i młodzieży pół godziny przed każdą Mszą św.

4. Począwszy od przyszłej niedzieli zapraszamy dzieci wraz z rodzicami i opiekunami na Mszę św. o godz. 11.30, która ma pomóc naszym najmłodszym parafianom przeżywać niedzielne spotkanie z Bogiem we wspólnocie Kościoła Chrystusowego.

5. Pierwsze powakacyjne spotkanie formacyjne zespołu charytatywnego odbędzie się w najbliższy wtorek 5 września. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00.

6. Duszpasterstwo Kolejarzy zaprasza do udziału w XV Ogólnopolskiej Pielgrzymce do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w sobotę 9 września. Szczegóły na plakatach.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszym kościele niedzielą inwestycyjną. Ofiary złożone tego dnia na tacę zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów prowadzonych prac konserwatorskich.

8. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii można nabyć najnowszą Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Źródło a dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Anna CIEĆKO
+ Józef WOŹNICA

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia