Ogłoszenia parafialne 10.09.2017

„W Chrystusie Bóg pojednał świat ze sobą, nam zaś przekazał słowo jednania.”
(2 Kor 5,19)

23. NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejsza składka z racji II niedzieli miesiąca tzw. inwestycyjnej, jest przeznaczona na pokrycie kosztów prowadzonych prac konserwatorskich.

1. Z kalendarza liturgicznego:
– w środę przypada wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; tego dnia zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie – początek o godz. 18.00;
– w czwartek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
– w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;
– w sobotę wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa;
– w przyszłą niedzielę wspomnienie św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła, patrona ks. Roberta – Msza św. w intencji solenizanta zamówiona przez Wspólnotę Żywego Różańca zostanie odprawiona w niedzielę o godz. 8.00 rano.

2. Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się:
– dla młodzieży z klas VII we wtorek 19 września o godz. 18.00
– dla młodzieży z klas II i III gimnazjum w piątek 22 września o godz. 18.00.
Spotkania rozpoczną się Mszą świętą.

3. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej. W kościele został także wyłożony wrześniowy biuletyn parafialny Nasza Przyjaźń.

4. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Szczególne podziękowanie kierujemy do osób, które swoimi ofiarami wspierają remont naszego kościoła. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich Ofiarodawców i osoby zatroskane o przyszłość naszego kościoła na Mszę św. w intencji darczyńców w niedzielę 24 września na godz. 15.00. Bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się spotkanie z dr Elizą Buszko, autorką projektu konserwatorskiego.

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia