Św. Mikołaj, Hanna Chrzanowska i gorąca czekolada… 03.12.2017

To już nasza mała tradycja. W niedzielę poprzedzającą dzień odpustu (w tym roku przypadającą 3 grudnia) raczyliśmy się gorącą czekoladą, serwowaną po wszystkich Mszach św. przez zespół charytatywny, wspólnotę Sant’Egidio i samego Księdza Proboszcza. Dodatkowo każdy, kto chciał, otrzymał mały upominek – serce z piernika z dołączoną złotą myślą. W tym roku ich autorką był nie kto inny, tylko Sł. B. Hanna Chrzanowska, przyszła błogosławiona. Tradycyjnie dzieci odwiedził św. Mikołaj Biskup, zapraszając je, aby stały się jego pomocnikami. Każde dziecko oprócz gorącego, pysznego jabłka w cieście i pluszaka otrzymało specjalną torbę z napisem „…i TY możesz być jak św. Mikołaj i jak Hania”. O jaką Hanię chodzi? Oczywiście o Hannę Chrzanowską. Biskup pokazał dzieciom zdjęcie z dzieciństwa Hanny i opowiedział poruszającą historię. Czy dzieci zechcą naśladować tak wspaniałe wzorce? Czas pokaże…