Spotkanie grup charytatywnych przed beatyfikacją

W sobotę, 24.02.2018 r., w kościele św. Mikołaja w Krakowie, gdzie znajdują się doczesne szczątki sł. Bożej Hanny Chrzanowskiej, odbyło się spotkanie dla parafialnych grup charytatywnych i zespołów Caritas, mające na celu przygotowanie do jej beatyfikacji. Spotkanie rozpoczęliśmy uroczystą Mszą św., pod przewodnictwem i ze słowem J.E. ks. kard. Stanisława Dziwisza. Po Mszy św. miały miejsce wystąpienia i prezentacje: pani Marzeny Florkowskiej, autorki książki Radość dawania – Hanna Chrzanowska we wspomnieniach, listach, anegdotach; prelekcja ks. Pawła Gałuszki: Duchowe przesłanie obecne w posłudze i dziele Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej; na zakończenie ks. Łukasz Michalczewski omówił sposób realizacji spotkań przedbeatyfikacyjnych poświęconych Hannie Chrzanowskiej, w parafiach całej diecezji. Wszystkim, tak licznie przybyłym, przedstawicielom grup parafialnych oraz księżom, dziękujemy za bardzo owocne duchowo i organizacyjnie spotkanie, przybliżające nas do beatyfikacji sł. B. Hanny Chrzanowskiej. Poniżej, w załączniku, pełny tekst homilii ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, wygłoszony podczas tej Mszy św.

Do pobrania