Te Deum laudamus! – dziękczynienie za dar beatyfikacji bł. Hanny Chrzanowskiej

W niedzielę, 29 kwietnia 2018 r., dzięki Bogu składaliśmy za dar beatyfikacji błogosławionej pielęgniarki Hanny Chrzanowskiej, której doczesne szczątki spoczywają w naszym kościele parafialnym. O godz. 9.30, pod przewodnictwem J.E. ks. abpa Marka Jędraszewskiego metropolity krakowskiego i z udziałem J. E. kard. Stanisława Dziwisza, biskupów pomocniczych krakowskich oraz licznie zgromadzonych księży i wiernych, odprawiliśmy uroczystą Mszę św., jako dziękczynienie za dar i łąskę beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej. Nasza błogosławiona wyprosiła dla nas takze łaskę pięknej słonecznej pogody, dzięki której w ogrodzie parafialnym mogliśmy ugościć na pobeatyfikacyjnym pikniku wszystkich uczestników uroczystości. Organizacja pikniku nie byłaby możliwa bez zaangażowania i ofiarności naszych przyjaciół i stałych sponsorów: przede wszystkim Restauracji Avangarda, zakładu przetwórstwa mięsnego Wędzonka oraz wielu parafian i przyjaciół. Dziękujemy wszytkim, tak bardzo licznie zgromadzonym parafianom i gościom i zapraszamy do modlitwy przy grobie Błogosławionej, która jest dla nas kolejnym do naśladowania wzorem prawdziwie chrześcijańskiego życia, zapatrzonego w Boga i człowieka, szukającego Boga w każdym człowieku, będącą wcieleniem ewangelicznych błogosławieństw…

(przygot.: A.N.)

Zobacz także: Fotorelacja Archidiecezji Krakowskiej […]