Festyn Parafialny ku czci św. Anny

Za nami już czwarty Festyn Parafialny ku czci św. Anny – współpatronki naszej Parafii. W niedzielę, 29 lipca 2018 r., Mszą św. o godz. 15.00 rozpoczęliśmy odpustowe świętowanie. Św. Anna wyprosiła nam, jak co roku, wspaniałą pogodę i tuż po Mszy św. w ogrodzie parafialnym wystartował tegoroczny festyn. Na przybyłych – wyjątkowo licznie! – Parafian i Gości czekały rozmaite atrakcje kulinarne, rozrywkowe a nawet edukacyjne! Ogromnym wzięciem, jak zawsze, cieszyły się wypieki, ciasta i ciasteczka naszych Parafianek, Cukierni Kameccy z Krakowa oraz firmy Jedno Ciastko. Dla amatorów bardziej pikantnych potraw czekały dania z grilla , obsługiwanego przez niezwyciężone Przymierze Wojowników, które „wrzucało na ruszt” wyroby Zakładu Przetwórstwa Mięsnego Wędzonka. Pierogi serwowała Restauracja Krakowskie Klimaty, grochówkę – Restauracja Avangarda a na przekąskę można było dostać wyjątkowe ogóki ze smalcem i prawdziwym wiejskim chlebem! Najmłodsi, po szaleństwach na dmuchanym zamku i trampolinie oraz pokazach sprzętu policyjnego Małopolskiej Policji i samochodów ratowniczych z Muzeum Ratownictwa w Krakowie,  mieli okazję odpocząć malując sobie buźki, a także odkryć w sobie zdolności plastyczne na warsztatach zorganizowanych przez Pracownię Artystyczną Mali Twórcy. Niezwykłym powodzeniem – do samego wieczora – cieszyły się warsztaty kwiatowe dla małych i dużych: p. Małgorzata Kuś wraz z asystentką p. Edytką uczyły jak wyczarować wyjątkowe kompozycje kwiatowe dla siebie i bliskich, czerpiąc z tego przyjemność i wspólną radość. Nie zabrakło także prawdziwych emocji w naszej dorocznej grze Szczęśliwy Los! – kupony rozeszły się w mgnieniu oka, bo nagrodą główną był voucher na wybraną pielgrzymkę z biurem Apolonia Tour, a tuż po niej profesjonalna hulajnoga! Ponadto szczęśliwi uczestnicy wylosowali kilkanaście innych nagród głównych, któymi były zaproszenia i wejściówki ufundowane przez: Kino Kijów, Park Wodny, Centrum Wspinaczkowe Forteca. O muzyczną atmosferę na naszym festynie zadbał w tym roku zespół Jesteśmy. Cała impreza nie udałaby się jednak bez wielkiej życzliwości i hojności naszych sponsorów i partnerów, którzy ufundowali potrawy, nagrody, wypożyczyli sprzęt. Serdecznie dziękujemy im wszystkim, ale w sposób szczególny miłym Parafianom i Gościom, z którymi. z roku na rok. mamy radość współnie świętować w coraz większym gronie!   (A.N.)