Okiem Parafianina – relacja z Festynu A.D. 2018

29 lipca 2018 roku Mszą św. o godz. 15 rozpoczęliśmy świętowanie z okazji odpustu św. Anny. Nasza druga patronka zapewniła nam najwłaściwszą pogodę. Po upalnych dniach spadł błogosławiony deszcz i ochłodził to popołudnie dla nas. Po Mszy św. Ksiądz Proboszcz Józef zaprosił nas do ogrodu parafialnego na czwarte już wspólne świętowanie. Najpierw podziękował wszystkim ofiarodawcom, sponsorom, pomocnikom i zespołom wyliczając dokładnie wkład każdego zaangażowanego: zespołu muzycznego „Jesteśmy”, który umilał czas dyskretną, nastrojową muzyką, dostawcom ciast, chleba, wędlin, lodów, waty cukrowej, książek, darów na loterię. Zgromadziła nas św. Anna, wzór kobiety, małżonki, matki, babci – i wszystkie pokolenia naszej parafii znalazły coś dla siebie. Oprócz strawy dla ciała: grochówki, kiełbasek, pieczonych mięs, ciast, lodów i napojów, była też strawa dla ducha. Piękno kwiatów w układanych bukietach, książki, przygoda z niespodziewanymi wygranymi na loterii. Maluchy z niespożytą energią i wymalowanymi buziami wykorzystywały nadmuchany zamek oraz trampolinę. Tworzyły cudeńka z gliny i zaglądały do eksponatów – starych wozów policyjnych. Mieliśmy zapewnioną opiekę medyczną. Nagrody główne loterii: voucher na pielgrzymkę ufundowany przez Biuro Pielgrzymkowe Apolonia Tour trafił do małego Konrada. Bilety do kina i do Parku wodnego również uszczęśliwiły zwycięzców. Uczestnicy tego festynu dziękują swojej Parafii, księdzu Proboszczowi, księżom Wikariuszom, wszystkim przybyłym kapłanom i siostrom zakonnym, sobie wzajemnie za radosne towarzystwo, za życzliwość, za spotkanie a ofiarodawcom i sponsorom życzą „Szczęść Boże”.

Święta Anno, przemożna Orędowniczko u Boga, módl się za nami!  (G. Kich).