Ogłoszenia parafialne – 12.08.2018 r.

„Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.”
(J 6, 51ab)

19. N I E D Z I E L A  Z W Y K Ł A

1. Z kalendarza liturgicznego…
– W poniedziałek przypada święto NMP Kalwaryjskiej. Serdecznie zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00.
– We wtorek przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.
– W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwaną w tradycji polskiej świętem Matki Boskiej Zielnej. Msze święte w naszym kościele zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. błogosławienie ziół i kwiatów. Bukiety będzie można nabyć przed każdą Mszą św. przed kościołem. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów trwających prac remontowych.
– W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej o godz. 17.00. Modlitwy o pokój prowadzone przez wspólnotę Sant’Egidio w czwartek o godz. 19.00.
– W piątek przypada święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej.

2. Spotkanie zespołu charytatywnego przed świętem Matki Boskiej Zielnej odbędzie się we wtorek w sali w piwnicach plebanii. Początek o godz. 15.00.

3. W przyszłą niedzielę 19 sierpnia o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za 7-letnią posługę wśród nas ks. Roberta Majki z prośbą o błogosławieństwo Boże w dalszej pracy duszpasterskiej. Ks. Robert obejmuje funkcję wikariusza parafii św. Mikołaja w Chrzanowie już 25 sierpnia. Wszystkich, którzy chcą go pożegnać i mu podziękować zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te składane z myślą o pokryciu kosztów prowadzonych prac remontowo – konserwatorskich. Serdecznie dziękujemy ofiarodawczyni, która ufundowała wyposażenie kaplicy bł. Hanny Chrzanowskiej: cztery lichtarze oraz tron pod monstrancję. W ubiegłym tygodniu zamontowaliśmy również przed kościołem podjazd dla wózków.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:

+ Maria BUCZEK
+ Kazimiera STACHNIK
+ Irena WOJNOWSKA

Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku…