Ogłoszenia parafialne – 19.08.2018

„Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim jestem.”
(J 6,56)

20. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 19.00 będziemy dziękować Bogu za 7-letnią posługę wśród nas ks. Roberta Majki z prośbą o błogosławieństwo Boże w dalszej pracy duszpasterskiej. Ks. Robert obejmuje funkcję wikariusza parafii św. Mikołaja w Chrzanowie. Wszystkich, którzy chcą go pożegnać i mu podziękować zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;
– we wtorek wspomnienie św. Piusa X, papieża;
– w środę wspomnienie NMP Królowej;
– w piątek święto św. Bartłomieja, apostoła;
– w przyszłą niedzielę Uroczystość NMP Częstochowskiej.

3. Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach: w nowennie do św. Mikołaja w poniedziałki podczas Mszy św. wieczornej, w nowennie do MB Nieustającej Pomocy w środy podczas Mszy św. wieczornej, w adoracji Najśw. Sakramentu i modlitwach za przyczyną bł. Hanny Chrzanowskiej – w czwartki o godz. 17.

4. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, zwłaszcza te złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne. Szczególne podziękowanie kierujemy do pań z zespołu charytatywnego za przygotowanie i rozprowadzenie bukietów na święto MB Zielnej. Całkowity dochód z ich sprzedaży został przeznaczony na remont naszego kościoła. Bóg zapłać!

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Anna BAŁUT
+ Władysław JUCHOWSKI

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia