Ogłoszenia parafialne – 26.08.2018

„Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami”
(Łk 1,28)

21. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ

1.      Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Moniki;

– we wtorek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;

– w środę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;

– w piątek ustanowiony przez Sejm RP Dzień Solidarności i Wolności;

– w sobotę na mocy postanowienia papieża Franciszka Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony. Z racji I soboty m-ca  po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; zapraszamy do udziału w kolejnym nabożeństwie I sobót miesiąca, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 7.15.

– W przyszłą niedzielę nastąpi uroczyste wprowadzenie do naszego kościoła relikwii świętych rodziców Małej Teresy z Lisieux: Zelii i Ludwika Martin. Okolicznościowe kazanie wygłosi o. Szczepan Praśkiewicz OCD. Zmianka tajemnic różańcowych o godz. 8.00; Msza św. dla małżeństw przeżywających rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa o godz. 15.00; adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnoty po Mszy św. o godz. 19.00.

2.      W najbliższy wtorek, 28 sierpnia, o godz. 18.00 zapraszamy na uroczystą Mszę św. sprawowaną w intencji chorych za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej. Intencje można składać w zakrystii. W czwartek o godz. 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny.

3.      Począwszy od niedzieli 2 września zapraszamy dzieci wraz z rodzicami i opiekunami na Mszę św. o godz. 11.30, która ma pomóc naszym najmłodszym parafianom przeżywać niedzielne spotkanie z Bogiem we wspólnocie Kościoła Chrystusowego.

4.      W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:

+ Emilia ŻBIK

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia