Ogłoszenia 2.09.2018

„Ze swej woli zrodził nas Ojciec przez słowo prawdy,

byśmy byli jakby pierwocinami Jego stworzeń.”

(Jk 1,18)

 

22. NIEDZIELA   ZWYKŁA

1.      Dziś w naszej wspólnocie przeżywamy uroczyste wprowadzenie relikwii świętych rodziców Małej Teresy z Lisieux: Zelii i Ludwika Martin. Witamy pośród nas o. Szczepana Praśkiewicza OCD, który wygłasza dla nas okolicznościowe kazanie. Z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnoty parafialne.

2.      Z kalendarza liturgicznego:

–          w poniedziałek przypada wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

–          w czwartek o godz. 17.00 modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu – z racji I czwartku m-ca będziemy modlić się szczególnie w intencji kapłanów oraz nowych powołań kapłańskich i zakonnych;

–          w piątek z racji I piątku miesiąca dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00; możliwość spowiedzi rano – podczas Mszy św. i po południu od godz.16.30;

–          w sobotę przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

3.      Msze św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego zostaną odprawione:

–          w poniedziałek 3 września:

godz. 8.30 dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 z ul. Blachnickiego i Szkoły Świętej Rodziny

godz.10.00 dla SP. nr 3 z ul. Topolowej

godz. 11.30 dla VIII Liceum Ogólnokształcącego

–          we wtorek 4 września:

godz. 8.00 dla Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Gimnazjum „Inspiracja”

Możliwość spowiedzi dla dzieci i młodzieży pół godziny przed każdą Mszą św.

4.      Pierwsze powakacyjne spotkanie formacyjne zespołu charytatywnego odbędzie się w najbliższą środę 5 września. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00.

5.      Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszym kościele niedzielą inwestycyjną. Ofiary złożone tego dnia na tacę zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów prowadzonych prac konserwatorskich.

6.      Polecamy prasę katolicką. W zakrystii można nabyć najnowszą Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Źródło  a dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego. W kościele został także wyłożony wrześniowy numer biuletyny parafialnego Nasza Przyjaźń.

7.      Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski, informuje o rozpoczęciu procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego o. Wilhelma Gaczka i 3 Towarzyszy, augustiańskich męczenników II wojny światowej. Wierni, którzy posiadają jakiekolwiek dokumenty, pisma lub wiadomości dotyczące tych Sług Bożych, zarówno pozytywne jak i negatywne, proszeni są o przekazanie ich do Kurii Metropolitalnej  w Krakowie do 30 listopada br.

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia