Ogłoszenia 16.09.2018

„Nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z krzyża Pana naszego, Jezusa Chrystusa, dzięki któremu świat stał się ukrzyżowany dla mnie, a ja dla świata.”

(Ga 6,14)

 

24.  NIEDZIELA  ZWYKŁA

1. Z kalendarza liturgicznego:

–          we wtorek przypada święto św. Stanisława Kostki, zakonnika – patrona Polski;

–          w czwartek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej;

–          w piątek przypada święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty, patrona ks. Mateusza – Msza św. w intencji solenizanta zamówiona przez Wspólnotę Żywego Różańca zostanie odprawiona w piątek o godz. 18;

–          w sobotę przypada wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy.

2. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania odbędą się w następujących terminach:
–          dla młodzieży z klas III gimn. i osób starszych dzisiaj o godz. 9.30;

–          dla młodzieży z klas VIII we wtorek 18 września o godz. 19.00;

–          dla młodzieży z klas VII w piątek 21 września o godz. 18.00 (Msza św. a następnie spotkanie w salce w budynku wikarówki).

3. W najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej odbędzie się koncert chóru ze Szwecji.

4. Już dziś serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę 6 października. Prosimy o zarezerwowanie sobie czasu w ten dzień. Szczegóły wyjazdu zostaną podane wkrótce.

5. W najbliższą  niedzielę po Mszach Świętych przed naszym kościołem będą kwestować siostry sercanki, prowadzące w Krakowie bursę dla studiujących w tym mieście dziewcząt. Bursa, by mogła dalej służyć studentkom, musi zostać generalnie wyremontowana. Siostry bardzo liczą na nasze wsparcie i z góry dziękują za każdy gest dobrej woli.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Szczególne podziękowanie kierujemy do osób, które swoimi ofiarami przelanymi na konto parafii a także złożonymi na tacę w niedzielę inwestycyjną wsparły remont naszego zabytkowego kościoła.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Janina TERLECKA

+ Mariusz GAJDA

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia