Ogłoszenia 23.09.2018

„Bóg wezwał nas przez Ewangelię, abyśmy dostąpili chwały Pana naszego, Jezusa Chrystusa.”

(2 Tes 2, 14)

 

 

25. NIEDZIELA   ZWYKŁA

 

 

 

1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej gościmy siostry sercanki, które przeprowadzą kwestę na rzecz prowadzonej przez siebie bursy dla studiujących dziewcząt. Bursa, by mogła dalej służyć studentkom, musi zostać generalnie wyremontowana. Siostry bardzo liczą na nasze wsparcie i z góry dziękują za każdy gest dobrej woli.

2. Z kalendarza liturgicznego:

–          w czwartek przypada wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera;

–          w piątek wspomnienie św. Wacława, męczennika;

–          w sobotę święto Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

3. W najbliższy piątek, 28 września, o godz. 18.00 odbędzie się uroczysta Msza św. sprawowana przy relikwiach i za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej. Intencje można składać w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Bezpośrednio po Mszy św. zapraszamy do sali konferencyjnej w piwnicach plebanii na spotkanie zatytułowane: „Hanna Chrzanowska – ekumeniczne korzenie świętości”.

4. W sobotę 29 września odbędzie się IX Pielgrzymka Żywego Różańca do Bazyliki Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. W programie: modlitwa, konferencje i Eucharystia. Początek o godz. 10.00.

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimn. odbędzie się w przyszłą niedzielę. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 9.30.

6. Zbliża się 40. rocznica wyboru Jana Pawła II na papieża. Z tej okazji serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę parafialną na umiłowane przez niego dróżki kalwaryjskie. Wyjazd w sobotę 6 października o godz. 9.00. Koszt 30 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

7. Serdecznie zapraszamy na koncert chóru z Norwegii. Odbędzie się on w sobotę 29 września w naszym kościele po Mszy św. wieczornej. Wstęp bezpłatny.

Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia