Ogłoszenia 30.09.2018

„Słowo Twoje, Panie, jest prawdą, uświęć nas w prawdzie.”

(J 17, 17ba)

26. NIEDZIELA   ZWYKŁA

1.       Z kalendarza liturgicznego:

–          w poniedziałek przypada wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;

–          we wtorek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;

–          w czwartek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;

–          w piątek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;

–          w tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca: w czwartek podczas nabożeństwa różańcowego modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych; w piątek dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00; możliwość spowiedzi rano podczas Mszy świętych i dodatkowo od godz. 16.30; w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7.15.

–          W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00.

2.       Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych odprawianych w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.30. Pierwsze nabożeństwo różańcowe już jutro, natomiast w przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe z procesją wyjątkowo o godz. 18.15. Z racji nabożeństw dyżury popołudniowe w kancelarii zostają skrócone do godz. 17.15.

3.       Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w naszej parafii i ich rodziców odbędzie się we wtorek, 2 października, o godz. 18.00. Rozpocznie się ono Mszą św.

4.       Spotkanie formacyjne zespołu charytatywnego odbędzie się w najbliższą środę 3 października po Mszy św. wieczornej.

5.       Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII odbędzie się w piątek, 5 października, o godz. 18.00. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas starszych odbędzie się w niedzielę, 7 października, o godz. 9.30. Oba spotkania rozpoczną się Mszą św.

6.       Zbliża się 40. rocznica wyboru Jana Pawła II na papieża. Z tej okazji serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę parafialną na umiłowane przez niego dróżki kalwaryjskie. Wyjazd w sobotę 6 października o godz. 9.00. Koszt 30 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

7.       W przyszłą niedzielę przypada 116. rocznica urodzin bł. Hanny Chrzanowskiej.  Z tej okazji o godz. 14.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. zamówiona przez dyrekcję Policealnej Szkoły Pracowników Służb Medycznych i Społecznych im. Hanny Chrzanowskiej. Serdecznie zapraszamy.

8.       Zapraszamy na koncert chóru z Norwegii, który odbędzie się w naszym kościele w najbliższy piątek o godz. 18.45. Wstęp wolny.

9.       W październiku wybiegamy myślą do listopadowych świąt. Tradycyjne ofiary na wypominki „jednorazowe” i „roczne” można składać przez cały październik w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

10.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej. Jest także do zabrania biuletyn parafialny Nasza Przyjaźń.

11.   Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Szczególne podziękowanie kierujemy do ofiarodawczyni, która ufundowała nowe sedille do naszego kościoła. Siostry sercanki dziękują za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na rzesz prowadzonej przez siebie bursy dla studiujących dziewcząt. Zebrały 2 000 zł. Bóg zapłać!

12.   W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+Władysława URBAŃSKA

+Zygmunt SROKA

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie- Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia