Ogłoszenia 7.10.2018

„Jeżeli miłujemy się wzajemnie, Bóg w nas mieszka i miłość ku Niemu jest w nas doskonała.”

(1 J 4, 12bcd)

 

27. NIEDZIELA   ZWYKŁA

1. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziś także przypada 116. rocznica urodzin bł. Hanny Chrzanowskiej. Z tej racji zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 14.00. Po niej krótki koncert.

2. Trwa miesiąc październik. Serdecznie zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.30. Dziś wyjątkowo nabożeństwo różańcowe połączone z procesją rozpocznie się o godz. 18.15.
Z racji nabożeństw dyżury popołudniowe w kancelarii zostają skrócone do godz. 17.15.

3. Z kalendarza liturgicznego:
–          we wtorek przypada święto bł. Wincentego Kadłubka, bpa;

–          w sobotę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. Tego dnia zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. W sobotę nabożeństwo różańcowe odbędzie się po Mszy św. wieczornej.

4.  Zainspirowani postawą i doświadczeniem bł. Hanny Chrzanowskiej organizujemy kurs podstawowej opieki nad osobą obłożnie chorą. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu w sobotę w godzinach popołudniowych. Pierwsze spotkanie 20 października o godz. 16.00. Zapisy w kancelarii parafialnej. Szczegóły na plakacie.

5. Zbliża się listopad – błogosławiony czas modlitwy za zmarłych. Tradycyjne ofiary na tzw. wypominki „jednorazowe” i „roczne” przyjmujemy w zakrystii i dodatkowo w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną. Ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów prowadzonych remontów, o których pisaliśmy w październikowym biuletynie Nasza Przyjaźń. Również w przyszłą niedzielę z uwagi na obchody XVIII Dnia Papieskiego zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na potrzeby Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Władysława KAŁOŃ

+Włodzimierz GĄSTOŁ

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia