Ogłoszenia 14.10.2018

„Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.”

(Mt 5, 3)

 

28.   N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

1. Z kalendarza liturgicznego:

  • w poniedziałek przypada wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła – odpust w kościele SS. Karmelitanek Bosych przy ul. Kopernika 44. Sumie odpustowej o godz. 17.00 przewodniczył będzie J.E. Ks. Abp Marek Jędraszewski.
  • We wtorek przypada wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
  • w środę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
  • w czwartek święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia;
  •  w sobotę uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.

2. We wtorek przypada 40. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Msza św. dla naszego dekanatu odbędzie się w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II we wtorek o godz. 8.00. Osoby, które nie będą mogły udać się do Centrum zapraszamy na różaniec dziękczynny za pontyfikat św. Jana Pawła II na godz. 17.30. Po Mszy św. wieczornej możliwość uczczenia relikwii świętego papieża.

3. Spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się w najbliższy czwartek. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00.

4. Zainspirowani postawą i doświadczeniem bł. Hanny Chrzanowskiej organizujemy kurs podstawowej opieki nad osobą obłożnie chorą. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu w sobotę w godzinach popołudniowych. Pierwsze spotkanie w najbliższą sobotę 20 października o godz. 16.00. Zapisy w kancelarii parafialnej. Szczegóły na plakacie.

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania (grupy starszych) odbędzie się w niedzielę 21 października. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 9.30. Po niej spotkanie w salce w budynku wikarówki.

6. Trwa miesiąc październik. Serdecznie zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową. Nabożeństwa odbywają się w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.30.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dziś z uwagi na obchody XVIII Dnia Papieskiego przeprowadzana jest zbiórka na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera finansowo edukację zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin. Specjalna puszka jest wystawiona w kościele.

8. Serdecznie zapraszamy na koncert chóru z Irlandii, który odbędzie się w naszym kościele w środę 17 października po Mszy św. wieczornej. Wstęp wolny.

9. Zbliża się listopad  – błogosławiony czas modlitwy za zmarłych. Tradycyjne ofiary na tzw. wypominki „jednorazowe” i „roczne” przyjmujemy w zakrystii i dodatkowo w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Aleksandra JĘCZALIK

+ Adam KONDAK

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia