Ogłoszenia 21.10.2018

„Syn Człowieczy przyszedł, żeby służyć i dać swoje życie jako okup za wielu.”

(Mk 10, 45)

 

29.   N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

 

1. Dziś w Kościele rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Z tej racji dzisiejsza składka jest przeznaczona na cele misyjne.
2. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. W tym roku obchodzimy je szczególnie uroczyście z racji 40. rocznicy wyboru Papieża Polaka. Możliwość uczczenia relikwii po każdej Mszy św.
3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII odbędzie się we wtorek 23 października o godz. 19.00.
4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas starszych odbędzie się w niedzielę 28 października   godz. 9.30. Rozpocznie się ono Mszą św.
5. Spotkanie dla rodziców osób, które w tym roku szkolnym przystąpią do sakramentu bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 29 listopada, a rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.
6. Kończy się miesiąc październik. Serdecznie zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową. Nabożeństwa odbywają się w niedziele o godz. 18.30, a w dni powszednie o godz. 17.30.
7. Zbliża się listopad – błogosławiony czas modlitwy za zmarłych. Tradycyjne ofiary na tzw. wypominki „jednorazowe” i „roczne” przyjmujemy w zakrystii i dodatkowo w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
8. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, także te złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebraliśmy 873 zł 60 gr. Bóg zapłać!

9. Serdecznie zapraszamy na wieczór poetycki w piwnicach Hotelu pod Różą przy ul. Floriańskiej 14. Odbędzie się on w sobotę 27 października o godz. 19.00. Gościem specjalnym będzie dr Paweł Grabowski, krakowski lekarz, twórca pierwszego w Polsce wiejskiego hospicjum. Wieczór będzie koncertem z jego wierszy. Szczegóły na plakacie.

10. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę nastąpi zmiana czasu letniego na zimowy.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Marta URBANIK

+ Kazimiera ŚMIESZEK

+ Jan PINDEL

+ Janusz DYLEWSKI

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia