Ogłoszenia 28.10.2018

„Nasz Zbawiciel, Jezus Chrystus, śmierć zwyciężył, a na życie rzucił światło przez Ewangelię.”

(2 Tm 1, 10b)

30.   N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

1. Dziś z racji uroczystości Poświęcenia Kościoła po Mszy Świętej o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste Te Deum. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na budownictwo sakralne. Swoimi ofiarami wspieramy budujące się kościoły.

2. Z kalendarza liturgicznego:
–        W czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. tego dnia zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Zapraszamy na procesję paschalną o godz. 18.00 i na Mszę Świętą za zmarłych wypominanych o godz. 19.00. W tym dniu wyjątkowo nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

–          W piątek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zachęcamy do udziału w Mszach św. o godz. 6.30, 7.15, 17.00 i 18.00. Po Mszy świętej wieczornej odbędzie się procesja w intencji zmarłych wypominanych.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W piątek dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00; możliwość spowiedzi rano – podczas Mszy św. i po południu od godz. 16.30; w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7.15; odwiedziny chorych w  sobotę od godz. 8.30. W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych o godz. 8.00.

3. W dniach 1-8 listopada można zyskać odpusty za zmarłych. Szczegóły zamieścimy w listopadowym biuletynie parafialnym Nasza Przyjaźń. Jednym z warunków uzyskania odpustu jest spowiedź sakramentalna. Przypominamy, że w naszym kościele spowiadamy w tygodniu rano do godz. 7.10 i podczas Mszy św. wieczornej, a w niedziele podczas wszystkich Mszy św.

4. Tradycyjne ofiary na tzw. wypominki „jednorazowe” i „roczne” przyjmujemy w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

5. Spotkanie dla rodziców osób przygotowujących się do bierzmowania wszystkich klas odbędzie się w poniedziałek 29 października, a rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.

6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas starszych odbędzie się w niedzielę 4 listopada. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 9.30.

7. Spotkanie dla uczniów klas VII przygotowujących się do bierzmowania odbędzie się w piątek 9 listopada. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.

8. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dziś z uwagi na obchodzony X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym organizowana jest zbiórka do puszek na potrzeby Kościoła w Pakistanie. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:

+ Elżbieta GNAT

Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia