Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wiernych Zmarłych 2018

W czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. tego dnia zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Zapraszamy na procesję paschalną o godz. 18.00 i na Mszę Świętą za zmarłych wypominanych o godz. 19.00. W tym dniu wyjątkowo nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.

W piątek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zachęcamy do udziału w Mszach św. o godz. 6.30, 7.15, 17.00 i 18.00. Po Mszy świętej wieczornej odbędzie się procesja w intencji zmarłych wypominanych.

WYPOMINKI ROCZNE

Imiona zmarłych poleconych w wypominkach rocznych są wyczytywane w każdą niedzielę roku przed Mszą św. o godz. 8.00 lub 13.00. Dodatkowo w intencji wypominanych sprawowana jest Msza św. w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 19.00. Jest ona poprzedzona nabożeństwem za zmarłych, które rozpoczyna się o godz. 18.30.

ODPUSTY ZA ZMARŁYCH

1. ) Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną 1 lub 2 listopada mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Według obowiązujących przepisów mogą uzyskać ten odpust tylko raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę oraz trzeba wypełnić inne warunki, jak spowiedź sakramentalna, Komunia św. i modlitwa według intencji Ojca Świętego.

2.) Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w dniach 1 do 8 listopada (włącznie) jest zupełny, w inne dni roku tylko cząstkowy.