Ogłoszenia 4.11.2018

„Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę,

 a Ojciec mój umiłuje go i do niego przyjdziemy.”

(J 14,23)

 

  1. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

 

1. Z kalendarza liturgicznego:

– w piątek będziemy obchodzić Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;

– w sobotę przypada wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

– w przyszłą niedzielę wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; patrona ks. Marcina Masłonia oraz Pana kościelnego, którym życzymy wszelkich łask, zapewniając o naszej modlitewnej pamięci. Msza św. w intencji ks. Marcina, zamówiona przez Wspólnotę Żywego Różańca, zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 8.00.

11 listopada przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny podczas wszystkich Mszy św.

2. Spotkanie dla uczniów klas VIII przygotowujących się do bierzmowania odbędzie się we wtorek 6 listopada o godz. 19.00.

3. Spotkanie dla uczniów klas VII przygotowujących się do bierzmowania odbędzie się w piątek 9 listopada. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy w październiku uczestniczyli w nabożeństwach różańcowych. W listopadzie zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych podczas Mszy św. wieczornych. Przypominamy, że do 8 listopada włącznie można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Nie lekceważmy tej sposobności. Oznacza ona, że każdego dnia możemy pomóc jednej osobie przebywającej w czyśćcu dostać się do nieba. Szczegóły w biuletynie parafialnym Nasza Przyjaźń.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest niedzielą inwestycyjną. Ofiary złożone tego dnia na tacę zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów prowadzonych w kościele prac konserwatorskich, które trzeba rozliczyć do połowy listopada. Wkład własny Parafii wynosi w tym roku 24 000 zł przy dofinansowaniu zewnętrznym w wysokości 403 000 zł.

6. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:

+ Anna WIKLIK

Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia