Ogłoszenia 2.12.2018

„Okaż nam, Panie, łaskę swoją i daj nam swoje zbawienie.”

(Ps 85, 8)

1.   N I E D Z I E L A   A D W E N T U

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00. Adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez wspólnoty parafialne po Mszy św. wieczornej.
2. Z kalendarza liturgicznego:
– W poniedziałek przypada wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

– W czwartek będziemy obchodzić uroczystość odpustową ku czci św. Mikołaja, Bpa. Adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 17.00. Z racji I czwartku m-ca będziemy modlić się szczególnie w intencji powołań. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18.00. Przewodniczył jej będzie J. Em. Ks. Kard. Stanisław Dziwisz. Szczegóły na plakacie.

– W piątek przypada wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Z racji I piątku m-ca dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00; możliwość spowiedzi rano – podczas Mszy św. i po południu od godz. 16.30.

– W sobotę będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – zapraszamy na dodatkową Mszę św. w samo południe w godzinie łaski oraz na wyjątkowy koncert pieśni maryjnych zatytułowany: „Proś za nas”, który odbędzie się w naszym kościele o godz. 19.00. Tego dnia w kościele OO. Karmelitów Bosych przy ulicy Rakowickiej można uzyskać odpust zupełny. Suma odpustowa o godz. 18.00.

3. Zachęcamy do udziału w roratach, które będą się odbywać w naszym kościele parafialnym codziennie o godz. 6.30 rano. Dzieci zapraszamy na roraty w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII odbędzie się w piątek 7 grudnia. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00.

5. Działająca przy naszej parafii Pracownia artystyczna Mali Twórcy zaprasza wszystkie dzieci na warsztaty mikołajowe, podczas których uczestnicy wykonają ozdoby świąteczne. Warsztaty odbędą się w przyszłą niedzielę przed Mszą św. dla dzieci. Początek o godz. 10.30. Zapisy w kancelarii parafialnej i w zakrystii.

6. Dziś przed kościołem Zespół Charytatywny rozprowadza świece wigilijne Caritas. Wzorem ubiegłych lat prosimy o włączenie się w przedświąteczną akcję zbierania trwałych i nieprzeterminowanych produktów żywnościowych. Specjalny kosz jest już wystawiony w kościele.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest niedzielą inwestycyjną. Dziękujemy wszystkim osobom, które poświęciły swój czas w ubiegłą sobotę, aby gruntownie posprzątać kościół przed uroczystościami odpustowymi.

8. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej. W kościele został także wyłożony grudniowy biuletyn parafialny Nasza Przyjaźń.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:
+ Maria ŹRÓDLEWSKA

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia.

 Życzymy także dobrego przygotowania do uroczystości odpustowej.

 Nie zachowały się żadne słowa św. Mikołaja Bpa. Znamy jego czyny. Wiemy, że karmił zgłodniałe dusze i ciała.

 Dziś przed kościołem dla wszystkich coś dla ciała i coś dla ducha:

  dobre słowo, słodki upominek i gorąca czekolada.