Odpust parafialny i mikołajki A.D. 2018 – 2/6.12.2018

W czwartek 6 grudnia nasza wspólnota parafialna przeżywała doroczny odpust ku czci św. Mikołaja, głównego patrona parafii. Uroczystej Mszy św. odpustowej przewodniczył i homilię wygłosił Jego Eminencja Ksiądz Stanisław Kardynał Dziwisz. Ksiądz Kardynał przypomniał, że:

piękna tradycja obdarzania prezentami dzieci, ale także naszych bliskich w dniu św. Mikołaja, jest wyrazem pragnienia czynienia dobra, sprawiania drugim radości, wyrażania im w ten sposób naszej życzliwości. Trzeba podtrzymywać tę tradycję. Ona przypomina nam o tym, co powinno być najważniejsze w naszej postawie wobec innych. Przypomina nam, że naszym ideałem powinno być uczynienie z naszego życia daru dla Boga i dla naszych bliźnich. Taki ideał, taka postawa ratuje nasz świat, w którym obok dobra i miłości dostrzegamy również zło, egoizm, obojętność na los drugiego człowieka. (…) potrzebujemy w Kościele ludzi, którzy niczym św. Mikołaj przemieniać będą ten świat na bardziej Boży i bardziej ludzki. Potrzeba nam gorliwych biskupów i kapłanów, potrzeba nam osób oddających wszystko Bogu w życiu konsekrowanym, by również służyć ludziom. Ale Kościół potrzebuje również świadectwa miłości i służby ofiarnych rodziców, świadectwa wiernych świeckich wszystkich zawodów (…)

Sumę odpustową koncelebrowali licznie przybyli księża, a asystę liturgiczną zapewnili nasi ministranci oraz lektorzy ze wspólnoty Przymierze Wojowników.  Po wspólnej celebracji, w której uczestniczyli bardzo licznie zgromadzeni Parafianie i Goście, przyszedł także czas na wspólny posiłek, jakim był gorący żurek przygotowany i ufundowany przez restaurację Avangarda. Z serca dziękujemy Jego Eminencji Księdzu Kardynałowi za przewodniczenie uroczystości oraz zaszczyt i radość goszczenia dostojnego Pasterza w naszych progach. Dziękujemy szczególnie za ciepłą, rodzinną atmosferę!

————–

Święty Biskup Mikołaj – we własnej osobie! – przybył tuż przed odpustem (w niedzielę 2 grudnia), do naszych najmłodszych parafian, których obdarzył niezliczonymi prezentami w naszym kościele parafialnym. O starszych parafianach także nie zapomniał, bo dla każdego przygotował kubek gorącej czekolady i serce z piernika! W tym całym przedsięwzięciu pomogli mu, jak zawsze ofiarni, krakowscy cukiernicy – firma Kameccy.