Ogłoszenia 16.12.2018

 „Duch Pański nade mną, posłał mnie głosić dobrą nowinę ubogim.”

(Iz 61,1)

 

3.    N I E D Z I E L A    A D W E N T U –   G A U D E T E

1. Dobiega końca tegoroczny adwent. Zachęcamy do udziału w roratach, które odbywają się w naszym kościele parafialnym codziennie o godz. 6.30 rano i dodatkowo dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00. Możliwość spowiedzi przedświątecznej codziennie od 6.30 do 7.10 i podczas Mszy św. wieczornej a w czwartek dodatkowo od godz. 17.00 podczas cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu.
2. Opłatkowe spotkanie zespołu charytatywnego odbędzie się w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej na plebanii.
3. Wybiegając myślą do zbliżających się wizyt duszpasterskich zwracamy się z prośbą do nowych mieszkańców, a także do osób, które przez ostatnie dwa lata nie przyjmowały „kolędy” a chcą to uczynić, o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej.
4. Kontynuujemy akcję zbierania trwałych i nieprzeterminowanych produktów żywnościowych oraz środków czystości. Specjalny kosz jest wystawiony w kościele.
Osoby potrzebujące zapraszamy w czwartek 20 grudnia na Mszę św. o godz. 7.15. Bezpośrednio po niej w naszym punkcie Caritas będą wydawane paczki świąteczne.

5. Przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się w najbliższą sobotę 22 grudnia. Zgłoszenia można dokonać osobiście lub telefonicznie w kancelarii parafialnej.
6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te złożone w ubiegłą niedzielę na pokrycie kosztów tegorocznych prac remontowych i konserwatorskich.
7. Artyści Opery Krakowskiej zapraszają na koncert „My też pastuszkowie”, który odbędzie się w naszym kościele w czwartek 27 grudnia o godz. 19.00. Usłyszymy tradycyjne polskie kolędy oraz te rzadziej wykonywane pastorałki i pieśni bożonarodzeniowe. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie opery oraz online na stronie teatru: www.opera.krakow.pl.
8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:
+ Teresa KOPEĆ

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia