Ogłoszenia 23.12.2018

 „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa.”

(Łk 1,38)

4.    N I E D Z I E L A    A D W E N T U

1. Kończy się okres adwentu. Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze tego nie uczynili, do dobrego przygotowania się do świąt poprzez sakrament pokuty. Możliwość spowiedzi dziś podczas wszystkich Mszy św. i w poranek wigilijny od godz. 6.30 do 9.00

2. Z kalendarza liturgicznego:
– Jutro Wigilia Świąt Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą sprawowane o godz. 6.30 i 7.15. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do właściwego przeżywania wieczoru wigilijnego i Świąt Bożego Narodzenia oraz do pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych: przeczytania fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, dzielenia się opłatkiem, wspólnej modlitwy i śpiewu kolęd. O godz. 24.00 zapraszamy na tradycyjną Pasterkę. Składka z Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

– We wtorek uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Składka z tego dnia, tzw. denar świętego Piotra lub inaczej „świętopietrze”, jest przekazywana do Watykanu na cele dobroczynne.

– W środę przypada święto św. Szczepana, pierwszego męczennika: Msze święte odprawione zostaną według porządku niedzielnego; składka przeznaczona zostanie na UPJPII.

– W czwartek przypada święto św. Jana, apostoła i ewangelisty; o godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej.

– W piątek przypada święto Świętych Młodzianków, męczenników.

3. Działająca przy naszej parafii wspólnota pomagająca ubogim zaprasza do udziału w akcji Podzielmy się! Przekażmy potrzebującym żywność, która zostanie nam po świętach. Zbiórka odbędzie się przed kościołem 25 grudnia przed Mszami o godz. 9.30, 11.30, 13, 15 i 19. Prosimy o przynoszenie żywności  w bezzwrotnych opakowaniach.

4. Artyści Opery Krakowskiej zapraszają na koncert „My też pastuszkowie”, który odbędzie się w naszym kościele w czwartek 27 grudnia o godz. 19.00. Usłyszymy tradycyjne polskie kolędy oraz te rzadziej wykonywane pastorałki i pieśni bożonarodzeniowe. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie opery oraz online na stronie teatru: www.opera.krakow.pl.

5. Zbliża się czas kolędowych odwiedzin duszpasterskich w naszych rodzinach, które w tym roku rozpoczniemy 27 grudnia. Jest to przede wszystkim okazja do wspólnej modlitwy w rodzinnym gronie – w podziękowaniu za otrzymane łaski w minionym roku i przyjęcie Bożego błogosławieństwa na Nowy Rok. Program wizyt jest zamieszczony w gablocie przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej. Bardzo prosimy o przygotowanie na czas kolędy krzyża, świec i wody święconej, którą pokropieni zostaną domownicy i nasze mieszkania. Wodę będzie można zabierać z przedsionka naszego kościoła. Zwracamy się z prośbą do nowych mieszkańców, a także do osób, które przez ostatnie dwa lata nie przyjmowały „kolędy” a chcą to uczynić, o kontakt z kancelarią parafialną.

6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania do świąt. Słowa szczególnego podziękowania kierujemy do służby kościelnej – Pana Organisty, Pana Kościelnego, Pani Justyny i Pani Joli oraz Parafian, którzy podzielili się żywnością z potrzebującymi. Obdarowaliśmy 35 rodzin. Dorosłym dziękujemy za złożone świadectwo wiary poprzez liczny udział w roratach. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:
+ Emilia PIPAŁA

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy, aby nadchodzące dni przyczyniły się do wzrostu wiary, nadziei i miłości każdej i każdego z nas…