Ogłoszenia 13.01.2019

Jan powiedział: „Idzie mocniejszy ode mnie; On będzie was chrzcił Duchem Świętym i ogniem”.

(Łk 3, 16)

 

NIEDZIELA    –    ŚWIĘTO   CHRZTU  PAŃSKIEGO

 

1. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na doroczne kolędowanie. Rozpocznie się ono dzisiaj Mszą św. o godz. 15.00, którą uświetni zespół Duch mocą swą wieje z Rudy Śląskiej. Około godz. 16.00 przejdziemy do sali w piwnicach plebanii (wejście od ogrodu), by wspólnie kolędować. Niech każdy czuje się osobiście zaproszony.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w czwartek przypada wspomnienie św. Antoniego, opata, i równocześnie XXII Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce; cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej o godz. 17.00;

– w piątek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan (szczegóły na plakatach w gablocie);

– w sobotę przypada wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

3. Spotkanie zespołu charytatywnego odbędzie się w najbliższy czwartek 17 stycznia po Mszy św. wieczornej na plebanii.

4. Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszych rodzinach. Program wizyt jest zamieszczony w gablocie przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej. Bardzo prosimy o przygotowanie na czas kolędy krzyża, świec i wody święconej, którą można zabierać z przedsionka kościoła. Osoby, które nie otrzymają kartki zawiadamiającej o kolędzie, a chciałyby przyjąć wizytę duszpasterską, proszone są o kontakt z kancelarią parafialną.

5. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

6. Składamy podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:

+ Lech ŚWIATKOWSKI

Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

a dzieciom i młodzieży dobrego odpoczynku podczas ferii zimowych