Ogłoszenia 27.01.2019

„ Pan posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność.”

(Łk 4, 18)

 

3.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

1. W związku z kończącymi się odwiedzinami kolędowymi pragniemy podziękować wszystkim za okazaną nam życzliwość, wspólną modlitwę a także za złożone ofiary. Wszystkie Msze święte z wyjątkiem tej z godziny 8.00 sprawujemy dzisiaj w intencji Parafian jako wyraz naszej wdzięczności.

2. Z kalendarza liturgicznego…

-W poniedziałek przypada wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła; jest to jednocześnie 28. dzień miesiąca, więc zapraszamy na Mszę św. wieczorną sprawowaną w intencji chorych za wstawiennictwem i przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej. Początek o godz. 18.00.

-W czwartek będziemy obchodzić wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera, patrona wychowawców. O godz. 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny.

– W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00; możliwość spowiedzi rano od 6.30 do 7.10 i dodatkowo od 16.30. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00.

-W sobotę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, a zarazem XXIII Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy na Msze św. o godz. 6.30, 7.15, 18 i 19. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy świętej. Zebrana składka zostanie przeznaczona na zakony kontemplacyjne. W sposób szczególny tego dnia chcemy pamiętać o Siostrach Karmelitankach Bosych z klasztoru przy ul. Kopernika 44. Zachęcamy do podjęcia dzieła duchowej adopcji sióstr. Szczegóły na plakatach. Z racji I soboty miesiąca po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa i nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7.15. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.30.

– W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00; adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnoty parafialne po Mszy św. o godz. 19.00. Z racji przypadającego w przyszłą niedzielę wspomnienia św. Błażeja – podczas każdej Mszy św. święcenie jabłek.

3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII odbędzie się w najbliższy wtorek 29 stycznia o godz. 19.00.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy III gimnazjum odbędzie się w niedzielę 3 lutego. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 9.30. Po niej spotkanie w salce w budynku wikarówki.

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania „grupy starszej” odbędzie się w niedzielę 10 lutego. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 9.30. Po niej spotkanie w salce w budynku wikarówki.

6. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:

+ Ewa FILIPKIEWICZ

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia